Inowdesign.com

The domain inowdesign.com may be for sale. Please click here to inquire

مطالب

بخاری کم مصرف در قم تولید شد

به نقل از خبرگزاری فارس:

شماره 13910715000414

خبرگزاری فارس: یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در قم موفق شد بخاری تولید کند که در ازای مصرف میزان کمتر گاز، گرمای بسیار بیشتری تولید کند.

محمد اخترشناس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: گروه ماهان انرژی پردیس اختر شرکت دانش‌بنیانی است که در خصوص تجاری‌سازی اختراعات فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: فعالیت‌های گروه ماهان‌انرژی پردیس اختر در حوزه تولید انرژی، ذخیره انرژی و مدیریت مصرف صحیح تعریف شده است.

مدیر گروه ماهان انرژی پردیس اختر افزود: در صنعت این شرکت با فعالیت‌های خود می‌تواند تا 30 درصد هزینه‌ها را کاهش داده و تولید محصول را بسیار باصرفه‌تر دنبال کند.

وی گفت: به ازای یک بخاری معمولی در یک منزل شش متر مکعب گاز مصرف می‌شود که این رقم بسیار بالایی است.

اخترشناس ابراز داشت: ما بخاری الکترونیکی ساخته‌ایم که به جای شش متر مکعب در ساعت، تنها 2/0 متر مکعب گاز مصرف می‌کند و گرمایش بسیار بالایی دارد.

وی اضافه کرد: در این بخاری از دو روش انعکاسی و گردشی برای توزیع انرژی استفاده شده و مزیت‌هایی مانند بی‌خطر بودن و بدون دود کار کردن را دارد.

مدیر گروه ماهان انرژی پردیس اختر با اشاره به اینکه این محصول به زودی تجاری‌سازی می‌شود خاطر نشان کرد: این محصول در راستای بهینه کردن مصرف انرژی به کمک خانواده‌ها خواهد آمد.

وی با اشاره به طراحی یک وسیله سرمایشی جدید توسط این گروه دانش‌بنیان ابراز داشت: این محصول برای مناطق گرم و خشک طراحی شده است.

اخترشناس تصریح کرد: کشورهای خارجی مانند گرجستان، عراق و کانادا نیز برای شرکت ما دعوت‌نامه فرستاده و علاقه‌مند به استفاده از محصولات ما هستند.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال و صادرات محصولات دانش‌بنیان از جمله فعالیت‌هایی است که گروه ماهان انرژی اختر پردیس به دنبال آن است.

مدیر گروه ماهان انرژی پردیس اختر اظهار کرد: دولت باید از نظر حقوقی و مادی از محققان و مخترعان حمایت کند تا سهم کشورمان از نظر درآمدهای تکنولوژی ارتقا پیدا کند.

وی گفت: باید نگاهی تازه به مسئله کاربرد دانش در مدیریت کشور داشته باشیم تا بتوانیم در راستای ارتقای سطح صنعت و تکنولوژی در کشور گام برداریم.